• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznawaj uroki Skandynawii!

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak pod względem turystycznym kraj ów wciąż jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą znajduje się kraj mający do zaoferowania całe mnóstwo rewelacyjnych rzeczy. Jeżeli zatem chcielibyśmy wybrać się na wakacje do rzeczywiście interesującego miejsca, to jak najbardziej powinniśmy trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast na terenie tego kraju zalicza się oczywiście położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki należał do naszego kraju – w związku z tym obecnie możemy w nim podziwiać całe mnóstwo śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak na tyle dużym państwem, że dobrze jest zapuścić się trochę dalej na wschód, bowiem także i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Fantastycznym przykładem może tu być chociażby Kijów, który obecnie na pewno należy do absolutnie najpiękniejszych europejskich stolic.
Wybierając się na Ukrainę możemy zwiedzić tak mnóstwo interesujących atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Równocześnie jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze, zatem będzie to dla nas doskonała lekcja historii.

1. Kontynuuj

2. Przejrzyj

3. Otwórz link

4. Zobacz stronę

5. Sprawdź to

Categories: Podróże

Comments are closed.