• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryjmy wschód Europy!

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najładniejszych europejskich krajów. Chociaż generalnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. W szczególności, że Portugalia jest relatywnie niedroga, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, iż Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilkukrotnie bogatsza, niż inne regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do zamożności – np. za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są idealne dla miłośników plażowania oraz ciepłych kąpieli. Choćby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Bardzo wiele osób nawet uważa, że Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne widoki czy plaże, lecz także dały dla nas artystów, pyszne potrawy albo luksusowe auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Italii. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z Polski codziennie latają jakieś samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku zobaczyć.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, a więc najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Znakomite są także miejscowości zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, ale również warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie piękne miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z tęsknotą czeka na ten cudowny okres którym jest urlop. Po wielu miesiącach wytężonej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila gdy możemy wspólnie z bliskimi udać się na wspólny wypoczynek. Dzisiaj opcji w tymże zakresie posiadamy tak dużo, iż trudno jest zdecydować się. Warto zaznajomić się szczegółowo z propozycjami przeróżnych biur podróży, które mają często do zaproponowania wiele fantastycznych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy tego rodzaju możliwość i chcemy trochę zaoszczędzić, warto wybrać czas na odpoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny wtedy bywają znacznie niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych kurortach jest także mniej frustrująca. Wybierając cel naszego wyjazdu pamiętajmy również by oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak morze lub dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą świetną pogodę oraz ciekawe zabytki do zwiedzania jest na pewno Grecja. Stolica tegoż kraju, a więc Ateny, jest wręcz przepełniona istotną historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na urlop do Grecji można mieć pewność, że nie dosięgnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma wspaniałymi zabytkami oraz opowieściami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu ludzi może być uważany za niemalże raj. Przecież to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są godne, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, iż Australia jest miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu podróżnych. Jeżeli należysz do owego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, iż wycieczka do Australii to gigantyczny wydatek. To przecież kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, pewnie uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie cel!
A trzeba otwarcie napisać, iż Australia może zaoferować dla podróżnych wiele atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania bardzo dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale także wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż zdecydowana większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – choć jest również duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który może każdemu z nas zaoferować całe mnóstwo rewelacyjnych widoków oraz Najbardziej znaczące atuty UE
Chociaż Unia Europejska to obecnie siedlisko potężnej biurokracji i wartości, które ogólnie nie służą Europie, w tym również Polsce, to jednakże wydaje się, iż z naszego punktu widzenia Unia Europejska ma sporo więcej atutów, aniżeli minusów. W końcu jeżeli po 1990 roku nie poszlibyśmy za Zachodem, bylibyśmy o wiele biedniejszym krajem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Absolutnie żadna osoba, która choćby trochę zna się na kwestiach związanych z geopolityką, świetnie wie, że wybór Polski był prosty – UE, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są fakty, zatem trudno się nie zgodzić.
Wielkim plusem wejścia naszego kraju do UE jest otworzenie dla nas europejskich granic. Oczywiście na przykład mieszkańcy Norwegii również nie mają kłopotów z przekraczaniem granic, lecz to specyficzne państwo. Nie możemy również zapomnieć o miliardach euro z unijnych funduszy. Choćby autostrady są częściowo budowane za pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie można zapomnieć, iż jakimś atutem UE jest także to, że można inwestować bez przeszkód pieniądze w na przykład Wielkiej Brytanii bądź Hiszpanii. Wydaje się zatem, iż to dobrze, że w 2003 roku Polacy powiedzieli jednogłośnie tak UE. Jeśli nie Unia Europejska, to co?

1. Zobacz teraz

2. Przejrzyj

3. Zobacz szczegóły

4. Dowiedz się więcej

5. Czytaj dalej

Categories: Turystyka

Comments are closed.