• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednak wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokoło siebie wiele zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją szalenie bogatych państw.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z chociażby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE to wielka potęga. I choć ostatnio niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to musimy wiedzieć, że to ciągle Chiny nas gonią. Chociaż oczywiście naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Moim zdaniem UE to doskonały pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże wielkim minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – bądź aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.